در پی تکرار انفجارهای تروریستی جنایت‌بار در مدارس و مساجد مناطق مختلف افغانستان، رئیس‌جمهور در پیامی درباره گسترش تهدیدها علیه ملت افغانستان و ملت‌های منطقه هشدار داد.
کد خبر: ۱۰۴۰۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۳ 24 April 2022

 

به گزارش تابناک خراسان شمالی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ضمن محکومیت شدید انفجارهای تروریستی اخیر در افغانستان، بر ضرورت تامین امنیت همه مردم افغانستان بخصوص امنیت کامل آنها در مدارس، مساجد و مراکز مذهبی تاکید کرد.
رییس شورای عالی امنیت ملی همچنین با تاکید بر مسئولیت حاکمان افغانستان در شناسایی و مجازات تروریست‌‎های عامل حملات اخیر، اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران آمادگی همکاری و بکارگیری همه امکانات خود برای مقابله با تهدید تروریسم تکفیری و جلوگیری از تکرار این فجایع را دارد و همچنین آماده است که در حوزه درمانی نیز به مجروحان این حملات تروریستی کمک های برادرانه خود را ارائه دهد.
در روزهای گذشته تروریست‌ها در چندین انفجار ناجوانمردانه به مدارس، مساجد و صفوف نمازگزاران روزه‌دار در استان‌های مختلف افغانستان از جمله کابل، مزارشریف و قندوز شمار چشمگیری از مسلمانان شیعه و سنی از جمله زنان و کودکان را به خاک و خون کشیدند./صداوسیما
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :