حل اختلافات مجموعه شورا و شهرداری بجنورد، مهم‌ترین موضوع دهمین جلسه رسمی شورای شهر بجنورد بود.
کد خبر: ۵۱۶۸۱۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰ 30 October 2017
سیدمحسن موسوی عصر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار داشت: مدیریت‌های گذشته شهرداری بجنورد هزینه بر بوده است به طوریکه هم اکنون شهرداری بجنورد 90 میلیارد تومان بدهی دارد. به راستی چه کسی پاسخگوی این بدهکاری است؟ باید در این خصوص تدبیری خاص اندیشیده شود.

وی افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر بجنورد باید به دنبال درآمد پایدار باشد و بالاخص در حوزه گردشگری راهکاری ویژه در خصوص جذب درآمد اتخاذ شود.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر بجنورد تصریح کرد: مسائل فقر شهرداری، فرهنگ کار، مشارکت و سرمایه‌گذاری را در دستور کار قرار دهد.

عضو شورای شهر ادامه داد: بجنورد قابلیت‌های زیادی در حوزه گردشگری و حوزه کار دارد و باید در حوزه گردشگری اقدامات بیشتری صورت گیرد.

سیده زهرا هاشمی در حاشیه جلسه عصر امروز شورای شهر اظهار داشت: با توجه به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر کمیته بانوان شکل خواهد گرفت.

وی افزود: بانوان نیمی از جمعیت جامعه هستند و در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و کارآفرینی ایفای نقش می کنند. لذا از تمام بانوانی که روحیه فعالیت و حرکت را در خود می‌بینند تقاضا می‌شود در این کمیته حضور پیدا کنند.

نائب رئیس شورای شهر نیز در خصوص اجرایی کردن فاز دوم پتروشیمی اظهار داشت: چرا فاز دوم پتروشیمی اجرایی نمی‌شود؟ وزرا و رئیس جمهور باید در این خصوص پاسخگو باشند چراکه جوانان این استان به فاز دوم پتروشیمی دل بسته بودند.

رئیس شورای شهر در حاشیه این جلسه اظهار داشت: نباید طوری حرکت کنیم که فردا شرمنده مردم باشیم. باید مر قانون عمل و در چهارچوب آیین‌نامه حرکت کنیم.

مهدی محمدی افزود: نباید اعضاء شورا به دنبال تقابل با یکدیگر باشند. صبر کلید همه مشکلات است. ما باید به افکار و سلایق یکدیگر احترام بگذاریم تا شورا به جایگاه حقیقی خودش برسد. یک عده در بیرون به دنبال ایجاد حاشیه در شورای پنجم هستند.

وی ضمن اشاره به اهداف شورای پنجم تصریح کرد: شورای پنجم هدفی جز مدیریت مسائل شهری ندارد و به دنبال گرهگشایی از کار مردم و شهروندان است. باید از این فرصت در جهت خدمت‌رسانی به مردم استفاده کنیم و به دنبال ایجاد حاشیه در فضای حقیقی و مجازی نباشیم. امروز اعضای شورا باید در متن قانون حرکت کنند.

به حاشیه کشاندن شورای شهر اقدام درستی نیست.

بهمن جباری نیز در یازدهمین جلسه شورای پنجم شهر بجنورد اظهار داشت: لازم می‌بینیم دومرتبه سوگند نامه شورا را قرائت کنیم تا از چهارچوب وظایف خود خارج نشویم.

وی افزود: 9 نفر اعضای شورای شهر باید هر روز صبح سوگندنامه شورا را به خود متذکر شوند تا از این فرصتی که در اختیار اعضای شورای شهر است بی‌بهره نباشند.

رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای شهر تصریح کرد: نباید به گذشته برگردیم، چون قسم یادکردیم که در جهت توسعه شهر گام برداریم لذا نباید افراد در مجموعه شورا افکار سلیقه‌ای را اعمال کنند چون اگر با افکار سلیقه‌ای پیش برویم، جلسات و مجموعه شورا به حاشیه کشیده می‌شود.

جباری ادامه داد: اعضای شورای شهر منتخب مردم هستند و باید با اقدامات مناسب و درخور شان مردم و شهروندان بجنورد، از خودمان اسطوره بسازیم نه از شهردار منتخب.

این عضو شورای شهر در خصوص انتخاب روح الله براتیان به عنوان شهردار بیان داشت: خواسته اکثر مردم بازگشت براتیان به مجموعه مدیریت شهری بود لذا نباید در فضای مجازی موضوعات را مطرح کنیم چراکه سبب به حاشیه کشیدن شورا می‌شود.

وی در پایان اضافه کرد: اعضاء شورا باید در کنار یکدیگر برای مردم اقدامات مناسب انجام دهیم و از ایجاد تنش بین اعضای شورای شهر به جد خودداری کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار