معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی با اشاره به حضور ۱۰۲ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران استان از سفر اربعین گفت: خوشبختانه امسال شاهد کمترین حوادث جاده‌ای در طول مسیر زائران حسینی بودیم.
کد خبر: ۵۲۲۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷ 12 November 2017
سعید سبحانی اظهار داشت: سال گذشته 15 هزار و شش صد زائر در قالب کاروان‌ها با 511 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جهت شرکت در مراسم 28 صفر عازم مشهد مقدس شدند.

وی افزود: 10 هزار و دویست زائر نیز با 519 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس به صورت شخصی راهی مشهد مقدس شدند. در مجموع سال گذشته 25900 نفر جهت زیارت بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) در 28 صفر به مشهد مقدس رهسپار شدند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی تصریح کرد: توزیع کاورهای ویژه و شبرنگ جهت استفاده زائران پیاده در دستور کار این اداره‌کل است. هم‌چنین نیروهای این مجموعه جهت برقراری امنیت و راهنمایی در طول مسیر زائران حضور فعالیت دارند.

سبحانی ضمن با اشاره به برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی خاطرنشان کرد: حماسه اربعین بعد از حج بزرگ‌ترین کنگره جهان اسلام است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه 102 دستگاه اتوبوس برای زائران خراسان شمالی برای شرکت در حماسه اربعین مهیا شده بود گفت: 4280 زائر حسینی به وسیله 102 دستگاه اتوبوس برای شرکت در مراسم محوری اربعین در کربلا به مرزهای در نظر گرفته شده برای خراسان شمالی رهسپار شدند که این میزان در سال گذشته 4400 زائر و 120 دستگاه اتوبوس بود.

معاون حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی بیان داشت: خوشبختانه امسال شاهد کمترین حوادث جاده‌ای در طول مسیر زائران حسینی بودیم.

وی در پایان اضافه کرد: حدود 90 درصد وسایل نقلیه این مجموعه در مرزهای مهران و چذابه هستند٬ لذا هیئت‌های مذهبی برای عقد قرارداد با  اتوبوس ها جهت عزیمت به مشهد هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار