مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی گفت: از زمان آغاز خرید تضمینی پنبه تاکنون ۵۳ تن پنبه از کشاورزان استان خریداری‌شده است.
کد خبر: ۵۳۲۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸ 02 December 2017
ایرج ناصری مقدم  اظهار کرد: با توجه به ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی به‌منظور خرید تضمینی وش پنبه طی امسال، این محصول طبق شرایط دستورالعمل از کشاورزان استان خریداری می‌شود.

ناصری مقدم افزود: خرید پنبه از ۱۵ آبان ماه امسال در خراسان شمالی آغازشده و خرید تضمینی این محصول از کشاورزان همچنان ادامه دارد.

وی بابیان اینکه قیمت محصول پنبه بر اساس جدول نرخ تضمینی دستورالعمل و نظر کارشناس مربوطه تعیین می‌شود، تصریح کرد: این محصول باید تولید امسال و از هرگونه آلودگی به مواد خارجی همانند خاک و کلوخ عاری باشد و صرفاً خرید از کشاورزان با معرفی‌نامه از سوی جهاد کشاورزی انجام می‌شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی همچنین با اشاره به خرید تضمینی ۸۴۲ تن آفتابگردان به‌صورت تضمینی از کشاورزان استان گفت: از ابتدای خرید تاکنون ۸۴۲ تن آفتابگردان از کشاورزان خریداری‌شده که بیشترین رقم خرید دانه آفتابگردان مربوط به شهرستان گرمه با ۴۰۲ تن است.

ناصری مقدم بابیان اینکه خرید تا پایان آذرماه ادامه دارد، اظهار کرد: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم آفتابگردان با ۲ درصد ناخالصی و ۹ درصد رطوبت به مبلغ ۲۶ هزار و ۶۴۴ ریال است و حداکثر ناخالصی قابل‌قبول ۸ درصد و حداکثر رطوبت قابل‌قبول ۱۸ درصد است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: