استاندار خراسان شمالی گفت: نرخ بیکاری و تورم در استان خراسان شمالی از میانگین کشوری پایین‌تر است.
کد خبر: ۵۵۴۶۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲ 20 January 2018

به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی٬ محمدرضا صالحی در گردهمایی علما و طلاب خراسان شمالی مقیم شهر مقدس قم٬ اظهار داشت: در جمهوری اسلامی همه ارکان و مسئولیت‌ها بی واسطه یا با واسطه با آرای مردم تعیین می‌شود و همه باید با همدلی، همفکری و هم افزایی برای تحقق اهداف نظام تلاش کنیم.

وی افزود: تحقق کامل استقلال فرهنگی واقتصادی تلاش فراوان می‌خواهد. اقتصاد مقاومتی یعنی حتی با تحریم شدید٬ فشار تورم 45درصدی به مردم تحمیل نشود. برجام ثمره کار دولت یازدهم ودوازدهم است و در هیمن راستا طراحی شده است.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید٬ تورم در خراسان شمالی از 36.8 درصد به 7.9 درصد و بیکاری از 12.4 درصد٬ به 9.9 درصد کاهش یافته که هر دو از میانگین کشوری هم پایین تر است.

صالحی با بیان اینکه می‌خواهیم خراسان شمالی در همه بخش‌ها پیشرفت کند٬ گفت: خراسان شمالی به فرموده مقام معظم رهبری می‌تواند جزو 10 استان برتر قرار گیرد. هدفگذاری ما رساندن نرخ بیکاری در استان به زیر 5 درصد تا پایان دولت دوازدهم است.

وی با اشاره به حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف٬ تاکید کرد: هر سرمایه گذاری که طبق برنامه مدون و کارشناسی٬ در خراسان شمالی حضور یابد، سودش را تضمین می کنیم. سرمایه گذاری در حوزه انرژی خورشیدی برای تامین معیشت مددجویان و استفاده عشایر استان نیز در دستور کار دولت است.

استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با طلاب این استان در قم٬ گفت: خراسان شمالی تنها استانی بوده که برای فرهن‌گسازی و ترغیب مردم٬ تمام منازل روستایی را بیمه کرده و سهم بیمه تاکداران را متقبل شده است. هم‌چنین تعریف روستاهای سبز، بدون بیکار و هدف گردشگری، بوستان‌های بانوان و تونل سبز شهرها بخشی از هدفگذاری‌های خراسان شمالی برای توسعه پایدار و تحقق اهداف افق توسعه استان است.

صالحی با اشاره به پیشگام شدن خراسان شمالی در طرح گفت و گوی ملی خانواده، از روحانیون خواست در این عرصه مشارکت و استان را یاری کنند و ادامه داد: ترویج فرهنگ دینی از وطایفر و اولویت‌های ما است و تعامل مطلوب با امامان جمعه و جماعت، استقرار دبیرخانه تئاتر رضوی، ترویج موسیقی سنتی، تعریف اعتبارات مرکز فرهنگی دفاع مقدس و برپایی نمایشگاه کتاب٬ از مهم‌ترین مصادیق آن است.

استاندار گفت: تمام روستاهای استان تا سال آینده از نعمت گاز برخوردار خواهند بود. امسال بیش از 540 تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی ما اضافه شد و تاکنون 7 هزار شغل خالص نیز در استان ایجاد شده است. توسعه پایدار روستاها را مقدمه جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه و حاشیه نشینی می دانیم و سال آینده اولین استان خواهیم بود که پوشش دیجیتال صداوسیما به صددرصد می‌رسد.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات دولت در استان خراسان شمالی گفت: تاکنون بیش از هزار واحد زلزله زده استان بازسازی شده است. هم‌چنین باوجود محدودیت اعتبارات عمرانی کشور٬ بودجه بسیار خوبی برای جاده بجنورد به جنگل گلستان گرفتیم.

وی در پایان٬ شنیدن سخنان و مطالبات مردم را وطیفه مسئولان دانست و تاکید کرد: نسل جوان ما نسل مطالبه گر است. باید همه با هم وحدت کلمه و کلمه توحید داشته باشیم و اجازه سوء استفاده به دیگران ندهیم. به شورای شهر پیشنهاد دادم مکانی برای تجمع معترضان تعیین کنند تا از این طریق مردم شنیده شود.

به گزارش تسنیم٬ در این گردهمایی که با حضور جمعی از مدیران فرهنگی استان انجام شد٬ تعدادی از طلاب و علما به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه مسائل مختلف٬ پرداختند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار