شهردار چناران شهر خراسان شمالی گفت: فاضلاب این شهر به چشمه رها می شود که باید از سوی مسئولان مربوطه تدابیری برای برطرف کردن این مشکل اندیشیده شود.
کد خبر: ۶۰۱۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳ 05 May 2018

حسین سهرابی شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: این درحالی است که 12 تا 13 روستا در پایین دست برای کشاورزی و احشام و حتی عده ای برای آب آشامیدنی از آب این چشمه استفاده می کنند.
وی با تاکید بر اجرای 'طرح آب و فاضلاب شهری' در چناران شهر برای برطرف کردن این مشکل گفت: استفاده از آب این چشمه سلامتی مصرف کنندگان را تهدید می کند.
سهرابی با بیان اینکه برای اجرای 'طرح آب و فاضلاب شهری' با مسئولان مربوطه در استان مکاتبه شده است اضافه کرد: برای این طرح در چناران شهر 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی توضیح داد: به علت سنگلاخی بودن شهر، مردم چناران شهر نمی توانند برای فاضلاب چاه حفر کنند و تمام فاضلاب های منازل و حمام عمومی به چشمه ورود پیدا می کند.
سهرابی در باره طرح گردشگری چناران شهر اظهارکرد: درخراسان شمالی و بجنورد نقاط گردشگری بسیاری وجود دارد اما مسیر گردشگری نیست.
وی هدف از اجرای طرح گردشگری چناران شهر را ایجاد مسیر جدید که در برگیرنده مناطق گردشگری چناران شهر، اسفیدان و زوارم باشد، دانست.
شهردار چناران شهر گفت: ایجاد این مسیر، بار ترافیکی بجنورد به شیروان را کاهش خواهد داد.
چناران شهر با حدود 8 هزار نفر جمعیت در 25 کیلومتری شرق بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد .

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار