سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های ۲۴ ساعت گذشته، نتایج آزمایش ۴۳ بیمار مشکوک به کرونا مثبت اعلام شد.
کد خبر: ۸۵۹۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹ 07 June 2020

سید احمد هاشمی اظهار کرد: تا ظهر ۱۸ خرداد، ۲۳۷۷ نفر در خراسان شمالی به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که شامل ۹۵۸ نفر بستری و ۱۴۱۹ نفر سرپایی می‌باشند و تعداد آمار فوتی‌ها نیز ۱۳۷ باقی ماند.

وی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۱۲۷۶ نفر، شیروان ۲۷۳ نفر، فاروج ۱۴۶ نفر، مانه و سملقان ۲۲۷ نفر، جاجرم ۷۱ نفر، گرمه ۵۲ نفر، راز و جرگلان ۱۵۰ نفر و اسفراین ۱۸۲ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تأکید کرد: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، پرهیز از ترددهای غیرضروری، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سروصورت بخصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۸۱۴ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

هاشمی افزود: آزمایش ۳۶۸۴ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۱۳ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
پرطرفدارترین عناوین