رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی:
مقام عالی قضایی استان خراسان شمالی گفت:هشدار جدی به عوامل نشر اکاذیب در فضای مجازی داده و روند قانونی دادرسی برای همه یکسان انجام می شود
کد خبر: ۹۹۵۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹ 20 September 2021

به گزارش تابناک خراسان شمالی ،رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با تاکید بر طی روند قانونی برای اجرای حکم یک فرهنگی در استان گفت: بعضا برخی اخبار کذب از سوی رسانه های معاند و فرصت طلبان منتشر می شود که تلاش میکنند روند دادرسی را غیر قانونی و مخدوش جلوه دهند

 حجت الإسلام والمسلمین جعفری با اشاره به اینکه محکوم علیه در اوایل سال جاری به اتهام تشویش اذهان عمومی از طریق نشر اکاذیب در فضای مجازی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت درباره جزئیات این پرونده تصریح کرد: نامبرده بدوا جهت پاسخگویی به اتهام مطروحه، توسط یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان احضار و متعاقبا پس از تفهیم اتهام و اخذ مدافعات و آخرین دفاع که حکایت از اقرار صریح وی به ارتکاب جرم دارد، با صدور قرار تأمین کیفری از نوع کفالت و معرفی کفیل آزاد شد.

 

وی همچنین گفت: پرونده پس از تکمیل تحقیقات در دادسرا، با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست در محاکم جزایی مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت مشارالیه به موجب دادنامه قطعی صادره از دادگاه کیفری ۲ بجنورد، به علت تکرار جرم، به تحمل دوسال حبس تعزیری محکوم شد که برغم ابلاغ دادنامه و عدم وصول اعتراض و تجدیدنظرخواهی از سوی نامبرده در موعد قانونی، رأی صادره، قطعی و پرونده جهت اجرای حکم به واحد اجرای احکام کیفری دادسرا ارسال گردید.

 

حجت الإسلام والمسلمین جعفری عنوان کرد: محکوم علیه در مورخ ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ جهت اجرای حکم به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان احضار و متعاقب حضور در مورخ ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ ، در مقام اجرای حکم قطعی، روانه زندان گردید. رئیس کل دادگستری استان در خصوص برخی اخبار منتشره در خصوص عدم اخذ آخرین دفاع و عدم ابلاغ رأی بدوی و سلب فرصت تجدیدنظرخواهی از محکوم علیه نیز گفت: این مطالب به هیچ وجه صحت ندارد و کلیه مراحل دادرسی وفق مقررات انجام شده است. وی افزود: متأسفانه بعضا اخباری کذب از سوی رسانه های معاند و برخی فرصت طلبان داخلی در فضای مجازی انتشار می یابد که تلاش می کنند فرایند دادرسی را غیرقانونی و مخدوش جلوه دهند.

 

مقام عالی قضایی استان خاطرنشان کرد: قاضی در نظام قضایی جمهوری اسلامی فردی مستقل است و اصولا تحت تأثیر هیچ فشاری از درون و بیرون قرار نخواهد گرفت و این جوسازی ها نمی تواند در کار قضایی خللی ایجاد نماید و مانع اجرای عدالت شود. رئیس کل دادگستری خراسان شمالی همچنین به کسانی که عالمانه و عامدانه با انتشار این قبیل اخبار کذب در فضای مجازی و محافل خبری باعث نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی می شوند هشدار جدی داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار