مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اجرای طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۱۳۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳ 05 December 2021

 

به گزارش تابناک خراسان شمالی،حسین فرخنده از اجرای طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی استان خبر داد و اظهار کرد: این طرح در راستای شعار تحول و عدالت محوری دولت سیزدهم و برنامه‌های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستیابی به هدف توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی، طرح آموزش رایگان رشته‌های مختلف هنری در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی به شرایط اجرای این طرح اشاره کرد و ادامه داد: تمامی برنامه‌های مرتبط با طرح بدون دریافت هزینه و کاملاً رایگان است و در شهرها و روستاهای خارج از مرکز استان اجرا خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش مبنای توسعه فرهنگی، هنری استان است، افزود: در این طرح هم از ظرفیت مدرسان استان و هم اساتید برجسته هنری کشور برای آموزش رایگان به متقاضیان و علاقه مندان به هنر در مناطق محروم استفاده می‌شود.

فرخنده با بیان اینکه برنامه آموزشی بر اساس نوع رشته و تعداد متقاضی به صورت حضوری و یا آموزش از راه دور (آنلاین) خواهد بود، گفت: جاماندگان از ادامه تحصیل در دوره متوسطه با شرکت در این دوره‌ها و پس از کسب مهارت لازم می‌توانند در آزمون‌های ادواری ثبت نام و شرکت نموده و در صورت قبولی، گواهینامه مهارتی دریافت کرده و جهت اخذ دیپلم کار و دانش به وزارت آموزش و پرورش ارائه دهند.

فرخنده بیان کرد: علاقه‌مندان در مناطق محروم، کمتر توسعه‌یافته و مرزی می‌توانند با مراجعه به سامانه amoozesh.azmoonehonar.ir نسبت به ثبت‌نام در یکی از رشته‌های پیشنهادی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی از نیمه دوم آذرماه در استان آغاز خواهد شد، گفت: برای تمامی شرکت‌کنندگان در پایان دوره گواهی شرکت صادر می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار