معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: دهه فجر تنها برای برگزاری جشن و تکرار جشن نیست، بلکه باید از اصل و اساس این دهه مراقبت و این کار بزرگ تکثیر شود.
کد خبر: ۱۱۵۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۷ 31 January 2024

به گزارش تابناک خراسان شمالی، سردار حسین معروفی، معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین پیش از ظهر امروز در پنجمین همایش ملی نغمه سرایان اهل سنت کشور که در مرکز خراسان‌شمالی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که امروز بیشتر از هر زمانی نیاز به مطرح کردن آن است، حوزه تقریب برای مردم ایران اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهبرد‌های دشمن انشقاق بین مردم، حاکمیت، امام و مذهبیت است، گفت: براین اساس برگزاری این همایش‌ها ثابت می‌کند که اهل سنت محب اهل بیت هستند و باعث تقریب بین اقوام خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر این موضوع که نظام اسلامی ما برگرفته از مطلب وحی و اسلام ناب محمدی است، افزود: ذیل نظام اسلامی وحدت و تقریب معنی پیدا و الهام بخش و انسجام بخش می‌شود و در واقع به واسطه آن با تولید قدرت، باعث آرامش ملت ایران خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه وحدت، انسجام و بازدارندگی می‌آورد، گفت: در حوزه تقریب ۱۰ گروه نغمه سرایان از ۱۰ استان کشور حضور پیدا کردند، دشمن نمی‌خواهد هیچ اشتراکی بین اهل سنت و شیعه باشد، اما آن‌چیزی که باید جدی به آن توجه شود حوزه مشترکات است که اگر به آن توجه شود، جایی برای انشقاق نخواهد بود که این موضوع تاکید مقام معظم رهبری است.

سردار معروفی بیان داشت: باید به این نکته توجه شود آن‌هایی که در فضای مجازی می‌خواهند اهل سنت را از شیعه جدا کنند، به دنبال ازبین بردن وحدت و امید آفرینی ملت ایران هستند بنابراین باید متوجه هدف‌گذاری دشمن در این حوزه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای امروز به یک امام فهیم، آینده نگر، احیاگر اسلام، ظلم می‌کنند و بدخواهان نظام می‌خواهند به امام (ره) که حکومت را تشکیل و قانون اساسی که براساس اهل بیت و قرآن تثبیت شده را تخریب کنند.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج کشور با تاکید بر این موضوع که نباید فراموش کنیم که چه گذشت تا امروز صاحب عزت و سربلندی شده ایم، ادامه داد: ملت ایران به واسطه نهضت، اسلام، اهل بیت و دستورات قرآن در سراسر جهان به جایگاه والایی رسیده اند و بقای انقلاب امروز در دست کسانی است که دل در گروه این نظام الهی دارند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه دهه فجر قرار داریم، گفت: این دهه تنها برای برگزاری جشن و تکرار جشن نیست، بلکه باید از اصل و اساس این دهه مراقبت و این کار بزرگ تکثیر شود.

سردار معروفی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان ما امروز از حقیقت انقلاب اسلامی اطلاعات کمی دارند، گفت: نسل جوان ما برای حاج قاسم احترام قائلند و او را هویت و نماد خود می‌دانند، اما شاید نداند که حاج قاسم محصول این انقلاب، ولایت و امام است، زیرا اگر امام نبود حاج قاسمی هم نبود.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج کشور ابراز داشت: امروزه به برکت نظام اسلامی، در دنیا اقتدار داریم و عزیز شده ایم و هوشمندی و وحدت تقریب ملت ایران از خروجی و قابلیت‌های نظام اسلامی است.

وی گفت: در شکل گیری نهضت و انقلاب شیعه، سنی، کرد، بلوچ، لر، عرب، به تنهایی نبودند بلکه تمام ملت ایران در کنار یکدیگر با وجود اقوام مختلف وحدت و قدرت آفریدند.

سردار معروفی بیان داشت: تنوع قومیتی در استان‌های مختلف کشور با وحدت و همدلی، و زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر در واقع یک فرصت برای نظام است.

وی با اشاره به اینکه دشمن‌به دنبال تخریب چهره‌های اقوام مختلف در کشور است، ابراز داشت: همه اقوام در نهضت پیروزی مشارکت داشتند و تثبیت کردند و جنگ نابرابری که اشرار عالم برعلیه ایران راه انداختند، را شکست دادند.

سردار معروفی در انتها راهکار مقابله با دشمن را امام شناسی و دشمن شناسی عنوان کرد و گفت: تقریب وحدت برای ما واجب است و این تقریب جز با خدمت ب‌منت به مردم ایجاد نخواهد شد.

این مسئول با تاکید بر این موضوع که مردم ۴۵ سال پای نظام ایستاده اند، گفت: مسئولان باید برای مردم نوکری کنند و تکیه گاه مردم شوند و هر فرمانده و مسئول که به مردم آقایی می‌کند ارزش ندارد، زیرا وظیفه ما خدمت به مردمو امید آفرینی در جامعه است.

سردار معروفی با اشاره به اینکه یکی از تولیدات امید انتخابات است، گفت: مردم بدانند که با شرکت در انتخابات در ابتدا به ثبات، پیشرفت، وحدت و برون رفت از مشکلات رای داده اند.

برچسب ها: خراسان شمالی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار