ثبت بیشترین میزان بارش‌ها در ایستگاه سوخسو هاشم و تازه قلعه خراسان شمالی

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: بیشترین میزان بارش‌ها طی شبانه روز گذشته در ایستگاه‌های تازه قلعه و سوخسو هاشم به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۱۱۷۳۴۴۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۷ 29 June 2024

به گزارش تابناک خراسان شمالی، مظاهر عظیم زاده دوین اظهار کرد: در این ایستگاه‌ها ۵.۱ میلیمتر بارش به ثبت رسیده است و همچنان نیز در بعضی از مناطق استان شاهد ادامه داشتن بارش‌ها به صورت پراکنده هستیم.

به گفته وی، جو ناپایدار برای امروز و فردا در استان پیش بینی شده و بارش‌ها به صورت رگبار پراکنده در پاره‌ای از مناطق نیمه شمالی استان دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: هم اکنون ارتفاعات مه آلود است و برای بعدازظهر، وزش باد که بیشتر در مناطق جنوبی استان خواهد بود، پیش بینی می‌شود.

عظیم زاده همچنین از صدور هشدار زرد هواشناسی به دلیل احتمال وزش باد لحظه‌ای شدید و فعالیت سامانه بارشی در استان خبر داد و گفت: فعالیت این سامانه در استان از بعد از ظهر دیروز آغاز شده و تا ظهر امروز ادامه دارد.

وی نوع مخاطره این سامانه را وزش باد­ لحظه‌­ای شدید همراه با گردوخاک محلی، درپاره‌ای نقاط رگبار باران و رعدوبرق و در نقاط مستعد با احتمال تگرگ اعلام کرد و افزود: امروز اغلب مناطق به ویژه شهرستان‌های مانه، سملقان و بجنورد تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرند.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی، صاعقه، احتمال تگرگ، آسیب به سازه‌های موقت، لغزندگی جاده‌ها، جاری شدن روانآب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها را از جمله آثار این سامانه اعلام کرد.

به گفته وی، حداکثر دمای هوا طی امروز در بجنورد ۲۸ درجه، در مانه، سملقان، گرمه، جاجرم و شیروان و فاروج ۳۰ درجه، اسفراین و بام و صفی آباد نیز ۳۲ درجه پیش بینی شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار