تاثیر جغرافیای سیاسی کشور بر اعتبار آن در مقابل جامعه جهانی

یک کارشناس سیاسی بر اهمیت جغرافیای سیاسی کشور در مواجهه با جامعه جهانی تاکید کرد.
کد خبر: ۱۱۷۳۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۴ 30 June 2024

به گزارش تابناک خراسان شمالی، حجت الاسلام عباس سرشته در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: مشارکت مردم در انتخابات اهمیت بسیار زیادی دارد و یکی از مواردی که از آن تاثیر می‌گیرد، اعتبار کشور در جامعه جهانی است.

وی ادامه داد: دوام و قوام هر کشوری در دیپلماسی جهانی به جغرافیای جمعیتی آن بستگی دارد. سپس این موضوع مطرح می‌شود که چه مقدار از جمعیت آن کشور که همان جغرافیای سیاسی به حساب می‌آید، سیاست‌های آن کشور را در عمل پذیرفته‌اند.

وی تاکید کرد: مشارکت مردم در انتخابات از این حیث مورد تاکید است که سبب افزایش اعتبار کشورمان در جامعه جهانی خواهد شد و نقشه‌های شوم دشمنان علیه مردم کشورمان را خنثی می‌کند.

این کارشناس سیاسی و مذهبی اظهار کرد: جامعه بین‌المللی و استکباری زمانی که مشارکت مردم و اقتدار کشور را می‌بیند به خودش اجازه اقدام عملی راه نمی‌دهد و حداقل در ظاهر، خودش را عقب می‌کشد.

وی ادامه داد: مشارکت مردم همچنین سبب می‌شود که رئیس جمهور کشور با انگیزه و قدرت بیشتر، صدای رساتری از جامعه در عرصه بین‌الملل باشد و مقابل زورگویی‌ها بایستد.

حجت الاسلام سرشته همچنین گفت: در کنار مشارکت انتخاب اصلح نیز اهمیت دارد و تاثیرش را در زندگی مردم نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: باید از اشتباهات گذشته درس بگیریم و بدانیم که تاثیرگذاری انتخاب غلط می‌تواند اثرات کوتاه مدت و بلند مدت نامطلوبی را بر جامعه بگذارد.

برچسب ها: خراسان شمالی
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار