وزیر آموزش و پرورش: از ۲ هزار و ۱۲۶ پروژه ورزشی در دولت سیزدهم بهره‌برداری شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دو سال دولت سیزدهم یک پروژه بزرگ ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی آغاز شد که بر مبنای آن ساخت ۲ هزار و ۱۲۶ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای از جمله چمن مصنوعی تا باشگاه‌های کوچک هدف‌گذاری شد.
کد خبر: ۱۱۳۷۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۸ 10 November 2023

به گزارش تابناک خراسان شمالی، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در افتتاح استخر دانش آموزی شهید حسین جلالی راد شهر آشخانه اظهارکرد: در دو سال دولت سیزدهم یک پروژه بزرگ ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی آغاز شد که بر مبنای آن ساخت ۲ هزار و ۱۲۶ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای از جمله چمن مصنوعی تا باشگاه‌های کوچک هدف‌گذاری شد.

وی گفت: شهریور ماه امسال ساخت ۲ هزار فضای ورزشی محقق شد و در ادامه این طرح، چند هزار پروژه دیگر نیز آغاز شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در شش ساعت باید دانش آموزان تربیت شوند تا آماده نقش آفرینی و ساختن ایران آباد باشند که یکی از این شش ساعت تربیت زیستی و بدنی به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

صحرایی تصریح کرد: در خراسان‌شمالی در طرح شهید سلیمانی ۴۶ زمین چمن مصنوعی تحویل مدارس شد در حالیکه قبل از آن هر سال یک پروژه افتتاح میشد.

وی با بیان اینکه ۳۲۲ پروژه با ۳۶۰ هزار متر مربع تحویل مدارس شده است، اظهارداشت: چهل استخر در کل کشور ساخته شده است که ۲۳ استخر دیگر نیز در حال آماده‌سازی است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از این نوع استخر افتتاح شده در شهر آشخانه با این نوع امکانات در سطح کشور فقط صد استخر وجود دارد.

وی تاکید کرد: عزم انقلاب و نظام، برقراری عدالت و توجه به مناطق محروم است.

گفتنی است استخر دانش آموزی شهید حسین جلالی راد شهر آشخانه با زیر بنای ۱۵۱۶ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال از محل ردیف سفر مقام معظم رهبری ساخته شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار